Kukurydza

Kukurydza kiszonkowa najwyższej jakości

Kiszonka z kukurydzy to podstawowa pasza objętościowa w przypadku żywienia bydła mlecznego i opasowego. Dlatego już na samym początku, wybierając nasiona do siewu, warto zadbać o jej najwyższą jakość. Dobre decyzje w tym zakresie pozwolą wyprodukować pełnowartościową paszę. A to z kolei zaowocuje wysoką wydajność mleczną i najlepszymi parametrami jakościowymi mięsa. Decydując się na nasiona kukurydzy na kiszonkę od Limagrain możesz mieć pewność, że dokonałeś trafnego wyboru.

Najlepsza kukurydza na kiszonkę

W naszej ofercie znajdziesz szeroki wachlarz jakościowych odmian kukurydzy na kiszonkę i ziarno. To, co je wyróżnia przede wszystkim, to duża koncentracja energii i wysoki plon suchej masy. A także wysoka strawność i zdrowotność. Co bardzo ważne, odmiany kukurydzy kiszonkowej Limagrain sprawdzają się również na słabych glebach i są odporne na trudne warunki pogodowe. Wszystko to stanowi gwarancję stabilnego plonu wysokiej jakości.

Wybór odmiany kukurydzy na kiszonkę

Bez względu na to, w jakim regionie masz gospodarstwo, na pewno znajdziesz u nas kukurydzę dopasowaną do stanowiska i długości okresu wegetacyjnego. Jeśli jednak masz wątpliwości, jaką odmianę kukurydzę na kiszonkę wybrać, służymy pomocą. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i pomożemy dobrać optymalną odmianę. Zapraszamy również do dołączenia do programu Ekspert Kiszonkowy.

Kukurydza ziarnowa dopasowana na 100%

W uprawie kukurydzy ziarnowej odpowiedni dobór odmiany do warunków panujących na plantacji to klucz do satysfakcjonującego plonu. Dlatego w Limagrain zadbaliśmy o to, abyś znalazł dokładnie to, czego potrzebujesz. W naszej ofercie dostępne są propozycje odmian kukurydzy na ziarno dostosowane do siewu w każdych warunkach glebowych. W tym te wykazujące wysoki potencjał plonotwórczy nawet na stanowiskach słabych jakościowo.

Odmiany kukurydzy na ziarno, które suszy się nie boją

Susza to negatywne zjawisko nasilające się z każdym sezonem i limitujące plony. Jednak i tu mamy dla Ciebie skuteczne rozwiązanie. To opracowany przez Limagrain, stale rozwijany i działający w Polsce od 2017 roku system Hydraneo®. Pozwala on na kompleksowe zarządzanie ryzykiem suszy w uprawie kukurydzy ziarnowej. Dzięki diagnostyce ryzyka dla Twojego gospodarstwa, doradztwu naszych ekspertów oraz odpowiedniemu doborowi odmiany, podołasz i temu wyzwaniu. Przygotowując dla Ciebie rekomendację, uwzględniamy takie czynniki jak panujące na stanowisku warunki klimatyczne, typ gleby, rodzaj upraw, daty siewów, stosowane nawozy czy uwarunkowania genetyczne odmian*.

Ziarno kukurydzy dobre od A do Z

Wybierając nasiona kukurydzy do siewu od Limagrain, możesz liczyć nie tylko na pełne dopasowanie do warunków glebowych i klimatycznych. Jeśli szukasz odmian uniwersalnych pod kątem profilu produkcji lub o wybitnej zdrowotności, odporności na wyleganie, działanie szkodników, czy odmiany kukurydzy na słabe gleby, również się nie zawiedziesz. Oferujemy także trzy typy nasion kukurydzy: dent, flint oraz flint/dent.

Sprawdź na swoim polu odmiany kukurydzy na ziarno od Limagrain. Zyskaj wysoki i stabilny plon w każdych warunkach!

*Zalecenia co do optymalnych odmian kukurydzy w Polsce obejmują odmiany z projektu Hydraneo® dla trzech grup wczesności LG 30.215 i LG 31.219 FAO 230, LG 31.250 i LG 30.273 FAO 250, oraz LG 31.330 FAO 270.