Program Ekspert Kiszonkowy i LG Animal Nutrition – poznaj korzyści!

26.11.2021

Kukurydza na kiszonkę to jedna z najpopularniejszych roślin wybieranych na paszę dla zwierząt. Aby kiszonka była wartościowa i smaczna dla bydła, należy dopasować odmianę do warunków oraz odpowiednio zaplanować jej siew, zbiór i przechowywanie. W tym celu pomogą Ci dwa programy stworzone przez firmę Limagrain – Ekspert Kiszonkowy oraz LG Animal Nutrition. Poznaj opinię rolnika na ich temat.

Po pierwsze odpowiednia odmiana kukurydzy

Program LG Animal Nutrition (LGAN) pomoże dobrać odmianę kukurydzy na kiszonkę o wysokiej wartości odżywczej dla krów mlecznych oraz bydła mięsnego. – Główne założenia tego programu to wyhodowanie kukurydzy, która będzie odznaczała się bardzo wysokim potencjałem plonu skrobi, bardzo wysoką zawartością włókna, a także bardzo łatwo przyswajalnym włóknem dla krów i skrobią o wysokiej przyswajalności – informuje nas pani Agata Żołnierowicz z gospodarstwa Agrodamex w Kunicach. Na stronie firmy Limagrain znajdziesz szeroką ofertę nasion kukurydzy kiszonkowej, dzięki temu na pewno dobierzesz odmianę dopasowaną do potrzeb swojego gospodarstwa.  

Ekspert Kiszonkowy doradzi, jak zrobić dobrą paszę

Drugim pomocnym programem w uprawie kukurydzy jest Ekspert Kiszonkowy. Również pomoże dobrać odpowiednią odmianę kukurydzy na kiszonkę oraz określić najlepszy termin zbioru. Ponadto wesprze w przygotowaniu silosu i w poborze gotowej paszy. – Ekspert Kiszonkowy to program Limagrain, który polega na fachowym, kompleksowym doradztwie w zakresie uprawy kukurydzy na kiszonkę. Rozpoczyna się on już w momencie doboru odmiany, który jest kluczowy dla osiągnięcia sukcesu w późniejszym etapie produkcji kiszonek dla krów – mówi pani Agata Żołnierowicz.

Obejrzyj film z gospodarstwa Agrodamex i wysłuchaj wypowiedzi pani Agaty Żółnierowicz na temat Eksperta Kiszonkowego oraz programu LG Animal Nutrition!

Zaakceptuj marketingowe pliki cookie, aby obejrzeć ten film.