Słonecznik

Nie wiesz, jaką odmianę wybrać?

Skontaktuj się z doradcą!
Odmiana Typ
LG 50.455 CLP odmiana mieszańcowa
LG 50.479 SX odmiana mieszańcowa
LG 53.77 odmiana mieszańcowa konwencjonalna
LG 54.78 odmiana mieszańcowa konwencjonalna

Słonecznik – wschodząca gwiazda polskich pól

Słonecznik to roślina, która stopniowo zdobywa coraz większą popularność w naszym kraju.  Niewątpliwym jej plusem są niższe niż w przypadku rzepaku koszty uprawy. Ale to nie wszystko. Atutem słonecznika są jego małe wymagania glebowe, co ma szczególne znaczenie w polskich warunkach. Dodatkowo dobrze radzi sobie z suszą, która staje się coraz większym wyzwaniem dla polskich rolników. Nie bez znaczenie jest też rosnący popyt na nasiona słonecznika z przeznaczeniem na olej. Wszystko to sprawia, że warto rozważyć słonecznik jako roślinę alternatywną w płodozmianie.

Odmiany słonecznika Limagrain 

Widząc rosnący potencjał i znaczenie ekonomiczne tej rośliny, przygotowaliśmy dla Ciebie ofertę nasion słonecznika do siewu z własnej hodowli. Dostępne odmiany hybrydowe wyselekcjonowaliśmy w programie badań pod kątem takich kryteriów jak: potencjał i stabilność plonowania, zdrowotność, adaptacja do warunków niedoborów wody. A także parametrów jakościowych, jak oleistość czy zawartość kwasów tłuszczowych.

Nasiona słonecznika do siewu, z których będziesz zadowolony

Wybierając nasiona słonecznika od Limagrain, jakie przygotowaliśmy na bieżący sezon, zyskujesz rośliny o najwyższym potencjale plonowania, krótkim okresie wegetacji oraz bezpiecznym zbiorze z niską wilgotnością. Wśród nich znajdziesz odmianę gruntownie sprawdzoną w praktyce rolniczej na rynku polskim, o wysokiej zawartości oleju.  Możesz też postawić na jedną z najnowszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie odmian na rynku europejskim, która cechuje się wybitną zdrowotnością.

Chcesz wiedzieć więcej o odmianach słonecznika Limagrain? Nasi przedstawiciele chętnie odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.

  • Blog
    Uprawa słonecznika na olej

    Uprawa słonecznika na olej

    Uprawa słonecznika oleistego nie jest w Polsce bardzo popularna. Rolnicy dysponujący dużym areałem powinni się nią zainteresować ze względu na jej dużą opłacalność. Sprawdź, na czym polega uprawa słonecznika na olej.