Innowacje u podstawy upraw

Limagrain to założona w rejonie Limagne w 1965 roku i od zawsze prowadzona przez rolników spółdzielnia producentów materiału siewnego.

Nasza marka nasienna LG miała ogromny wkład w rozwój rolnictwa na całym świecie. Działalność Limagrain opiera się na sukcesach w dziedzinie hodowli i nasiennictwa roślin rolniczych. Jesteśmy prekursorami w opracowywaniu odmian kukurydzy, pszenicy i innych roślin uprawnych specjalnie dostosowanych do warunków klimatycznych, glebowych i odpornych na choroby. Wciąż dążymy do najwyższej jakości nasion tak, by oferować Państwu jeszcze lepsze rozwiązania. W tym celu prowadzimy badania w ośrodkach na całym świecie. Wiedząc, że znaleźliśmy już antidotum na kiłę kapusty, wyleganie zbóż, szkody wyrządzone przez przymrozki czy wirus żółtaczki rzepy, poszukujemy kolejnych rozwiązań, które zabezpieczą uprawy przed innymi patogenami oraz przyczynią się do zwiększania plonów.

Uznanie rolników, którzy od kilkudziesięciu lat wybierają nasze odmiany, pozwoliło nam uzyskać czołowe miejsce wśród światowych producentów materiału siewnego. To właśnie odporność genetyczna i dobór odmiany roślin dostosowanej do warunków danego gospodarstwa jest kluczem do uzyskania efektywnych upraw. Przygotowaliśmy dla Państwa setki odmian rzepaku, grochu, kukurydzy, pszenicy i jęczmienia o wyjątkowych właściwościach – zapraszamy do zakupów w sklepach rolniczych i u dystrybutorów nasion Limagrain.