uprawa jęczmienia ozimego 16/09/2020

Uprawa jęczmienia ozimego

Jęczmień ozimy spośród innych ozimin wyróżnia się krótszym okresem wegetacji. W połączeniu z wysokim potencjałem plonotwórczym jest chętnie wybieraną rośliną przez rolników. Co należy wiedzieć, aby uprawa jęczmienia ozimego okazała się sukcesem? Podpowiadamy.

Blog
Kombajn zbiera plon pszenicy 13/07/2020

Plony pszenicy

Pszenica to zboże, które miało bezpośredni wpływ na rozwój cywilizacji. Nic więc dziwnego, że do dzisiaj jest jedną z najczęściej uprawianych roślin na świecie. Chiny, Indie, USA i Rosja to najwięksi producenci pszenicy. Jednak Polska nie znajduje się daleko w tyle. Sprawdź, jak wygląda plon pszenicy w Polsce!

Blog
Optymalny termin siewu jęczmienia ozimego w Polsce 06/08/2020

Siew jęczmienia ozimego

Jęczmień ozimy spośród reszty zbóż wyróżnia się krótszym okresem wegetacji. Jeśli zdecydujemy się na jego uprawę, należy pamiętać o wczesnym, w porównaniu z innymi oziminami, siewie. Jaki jest optymalny termin siewu jęczmienia ozimego?

Blog
pszenica konsumpcyjna prosto z silosu 07/07/2020

Parametry pszenicy konsumpcyjnej

Jakość skupowanych materiałów jest niezwykle ważna i szczegółowo kontrolowana. Niezależnie od tego, czy pszenica idzie na eksport, czy na rynek krajowy, aby ją sprzedać, musi ona spełnić odpowiednie warunki. Jakie zatem są minimalne parametry pszenicy konsumpcyjnej? Prezentujemy poniżej.

Blog