Zobacz materiał ze spotkania Programu Wyższych Plonów o kile kapusty!

16.06.2021

Za nami jeden z dwóch zaplanowanych na czerwiec Programów Wyższych Plonów zorganizowanych przez Limagrain Polska. Zachęcająca tematyka i interesujący format przyciągnęły widzów z całej Polski. Jest już dostępne nagranie z transmisji na żywo, więc możemy przeżyć to jeszcze raz. Zobacz, jak przebiegał program!

Sprawdzona wiedza i praktyczne korzyści

Program Wyższych Plonów to cykl spotkań on-line, podczas których poruszane są różne tematy związane z rolnictwem. Eksperci i rolnicy wymieniają się doświadczeniami oraz przekazują widzom swoją wiedzę. Dodatkowo podczas ostatniego Programu, miał miejsce konkurs, w którym kilka osób wygrało materiał siewny Limagrain.

Wyjątkowe okoliczności spotkania

Program, który odbył się 2 czerwca 2021 r. dotyczył uprawy rzepaku ozimego na stanowiskach, na których stwierdzono kiłę kapusty. Został on zrealizowany w nietuzinkowy sposób, ponieważ połączyliśmy się z Wami nie ze studia, lecz z gospodarstwa rolnego. Na początku spotkania poznaliśmy historie rolników z różnych zakątków kraju. Opowiedzieli oni o tym, jak na ich plantacjach pojawiła się kiła, jakie straty powodowała w przeszłości i jakie różnice zauważają pomiędzy najnowszymi odmianami kiłoodpornymi rzepaku a tymi, które wysiewali jeszcze kilka lat temu.

Wszystko o kile kapusty w rzepaku

Następnie wróciliśmy do gospodarstwa, z którego prowadziliśmy transmisję. Tam prowadzący podjął z gośćmi temat kiły kapusty w rzepaku ozimym. Jeśli nie było Cię z nami w trakcie Programu, to obejrzyj powtórkę, aby dowiedzieć się:

  • czy kiła jest problemem ogólnopolskim, czy regionalnym,
  • jak ją rozpoznać w swoich uprawach rzepaku,
  • jak przenosi się ta choroba,
  • na co zwrócić uwagę w uprawie rzepaku na stanowiskach dotkniętych kiłą,
  • jakie są sposoby na walkę z tym problemem.

Odmiany LG w doskonałej formie

Po wysłuchaniu rozmowy ekspertów, po raz kolejny przenieśliśmy się do gospodarstw rolników, którzy w tym sezonie wysiali rzepak ozimy marki Limagrain. Na materiałach widać, że rzepak jest w świetnej kondycji, co potwierdzają właściciele prezentowanych upraw. Są oni pod wrażeniem wyglądu roślin i potencjału, jaki wykazywały one już jesienią.
Obejrzyj wideo z Programu Wyższych Plonów i zobacz sam, jak prezentują się kiłoodporne odmiany rzepaku ozimego LG. Już teraz poznaj wskazówki dotyczące walki z kiłą kapusty w uprawach rzepaku!

Zaakceptuj marketingowe pliki cookie, aby obejrzeć ten film.