Poznaj opinię rolnika na temat biostymulatora Starcover w uprawie kukurydzy!

25.11.2021

Zaprawa Starcover to biostymulator stworzony przez firmę Limagrain, składający się z dwóch naturalnych składników: żywych kultur bakterii Bacillus amyloliquefaciens IT 45 oraz wyciągu z rośliny bobowatej Cyamopsis psoraloides. Stosując Starcover, zwiększamy tolerancję upraw kukurydzy na stres roślinny, bez uszczerbku dla środowiska naturalnego.

Zalety stosowania biostymulatora Starcover

Starcover, dzięki zawartości bakterii Bacillus amyloliquefaciens IT 45, korzystnie wpływa na rozwój systemu korzeniowego i siewek kukurydzy, chroniąc roślinę przed agrofagami. Mają również duże znaczenie w późniejszym rozwoju rośliny oraz w prawidłowym pobraniu substancji odżywczych. Z kolei ekstrakt z Cyamopsis psoraloides, dzięki swym właściwościom (stabilizującym, wiążącym i zagęszczającym), tworzy warstwę ochronną wokół ziarniaków, zabezpieczając w ten sposób żywe kultury bakterii. Dodatkowo wpływa na wzrost i zagęszczenie systemu korzeniowego kukurydzy.

Starcover w ocenie rolnika

Aby dowiedzieć się, co sądzą rolnicy o zaprawie Starcover, wybraliśmy się do gospodarstwa pana Dariusza Gajewskiego, który już drugi rok z rzędu wysiał kukurydzę odmian Limagrain z zaprawą Starcover. – Rozbudowany system korzeniowy dzięki zaprawie Starcover spowodował to, że ta kukurydza miała lepszy start, lepszy wigor, bardziej rozbudowane korzenie – informuje pan Dariusz Gajewski. 

Posłuchaj pełnej wypowiedzi rolnika i poznaj jego opinię o biostymulatorze Starcover!

Zaakceptuj marketingowe pliki cookie, aby obejrzeć ten film.