Druga odsłona Programu Wyższych Plonów za nami. Zobacz powtórkę!

28.06.2021

Drugi w tym sezonie, a piąty w historii Program Wyższych Plonów odbył się 10 czerwca 2021 r. Nie zabrakło wiedzy merytorycznej, opinii ekspertów oraz wypowiedzi osób, które na co dzień zajmują się uprawą rzepaku ozimego. Wzięliśmy pod lupę odmiany LG Architect i LG Ambassador. Obejrzyj materiał z transmisji!

Najlepsze odmiany rzepaku ozimego

Pierwszymi gośćmi tej edycji programu byli Leszek Chwalisz i Jacek Wojciechowski z Limagrain Polska, którzy od lat mają do czynienia z uprawą rzepaku ozimego. Panowie przekazali całą garść informacji na temat odmian najchętniej wysiewanych przez rolników.

Jasno określony cel Limagrain – być liderem wśród hodowców rzepaku ozimego

Przypomnieliśmy sobie fragment z zeszłorocznego Programu, w którym Leszek Chwalisz nadmienił o jasnych celach firmy. Z ust przedstawiciela LG usłyszeliśmy wówczas, że niebawem odmiana LG Architect będzie nr 1 już nie tylko w Europie, lecz także w Polsce. Warto było powrócić do tego fragmentu, aby przekonać się, że firma Limagrain z pomocą rolników maksymalnie wykorzystuje potencjał odmian LG. Jak widać, dotrzymujemy danego słowa, ponieważ deklaracja została spełniona – odmiana rzepaku ozimego LG Architect została nr 1 pod względem wysianego areału.

Jesteśmy wdzięczni za zaufanie i doceniamy wkład wszystkich, którzy przyczynili się do osiągnięcia tego sukcesu. W ramach podziękowań powstał materiał wideo, z którym możecie się zapoznać, oglądając powtórkę Programu Wyższych Plonów.

Przegląd innowacji Limagrain

W następnej części Programu skoncentrowaliśmy się na nowej odmianie rzepaku ozimego, jaką jest LG Ambassador. Okazuje się, że nie ma on sobie równych, co doskonale widać na relacji z pól doświadczalnych, na których specjaliści szczegółowo przeanalizowali rozwój uprawy rzepaku. Ponadto dokonali oceny przezimowania odmiany LG Ambassador i wyjaśnili, czym jest innowacyjna technologia N-Flex oraz jak działa biostymulator Starcover. Po powrocie do studia Jacek Wojciechowski podsumował cały materiał, a także przekazał swoje wnioski i opinie na temat nowej gwiazdy.

LG Ambassador urzekł rolników

Po kolejnej relacji z naszej stacji hodowlanej do prowadzącego w studio dołączyli rolnicy Witalis Półrolniczak i Tomasz Palka. Opowiedzieli o swoich doświadczeniach i poddali wnikliwej analizie odmiany, które dotychczas wysiewali na swoich polach. Zobacz materiał i dowiedz się, co zdaniem producentów rolnych z wieloletnią praktyką jest fundamentem wysokich plonów.

Skontaktuj się z nami

W końcowej części Programu możesz zobaczyć wizytówki przedstawicieli Limagrain, którzy są do Twojej dyspozycji na terenie całego kraju. Warto zwrócić na to szczególną uwagę i zanotować kontakt do partnera sprzedaży ze swojego regionu, bowiem ich imponująca wiedza agrotechniczna opiera się nie tylko na teorii, lecz także praktyce. Są gotowi, by służyć radą i pomocą, więc wszystkich zainteresowanych zachęcamy do kontaktu.
Jednak zacznijmy od obejrzenia powtórki z ostatniego Programu Wyższych Plonów. Zobacz już teraz i dowiedz się więcej o najlepszych odmianach rzepaku ozimego!

Zaakceptuj marketingowe pliki cookie, aby obejrzeć ten film.